Szprewald i Łużyce

Cottbus, Forst, Szprewald i Łużyce

 
 
Jarosław Wnorowski - Przewodnik oraz pilot po regionie: Szprewald (Spreewald), spływa łodziami w Szprewaldzie , Cottbus, Forst, Dolne Łużyce i okolice.
 

Oferta LUZ01 - Po wodzie i w wodzie


Spływ łodzią po kanałach Szprewy w Lübbenau (ok. 2 - 3 godzin do wyboru) /możliwe zamówienie także kawy i ciasta oraz innych specjałów lokalnych - należy powiadomić wcześniej/, zwiedzanie Skansenu Łużyckiego w Lehde /możliwy wstęp + 5 EUR, grupy pow. 20 os. + 3,50 EUR/os./, odwiedzenie grodziska słowiańskiego sprzed 1000 lat w Raddusch /wstęp + 6 EUR, grupy pow. 10 osób 5 EUR/os./, przejazd do miejscowości Burg i pobyt w Termie Szprewaldzkiej /kompleks basenów z ciepłą woda solankową, w tym jaccuzi oraz kompleks różnego rodzaju saun - pobyt 3 godzinny 17 EUR/os./

Oferta LUZ02 - Po wodzie, na raki, do piramidy i do róż lub po pralinki

Spływ łodzią po kanałach Szprewy w Lübbenau (ok. 2 - 3 godzin do wyboru) /możliwe zamówienie także kawy i ciasta oraz innych specjałów lokalnych - należy powiadomić wcześniej/, zwiedzanie Cottbus (stolicy Dolnych Łużyc, w którego herbie widnieje rak) - spacer po starówce, czas wolny, przejazd do Parku Branitz (kompleks parkowo - zamkowy, spacer po parku do piramidy (miejsca pochówku księcią Hermana von Puckler - Muskau /fundatora parku/ oraz do zamku (możliwy wstęp do zamku +5,50 EUR/os.), przejazd do Forst - zwiedzanie wschodnioniemieckiego ogrodu różanego (+6 EUR/os.) - kompleks z ponad 800 odmianami róż /najlepiej zwiedzać od połowy maja do końca sierpnia/. W miesiącach chłodnych (X - IV) zamiast ogrodu róż proponuje wizyte w manufakturze czekolady Felicitas w Hornow założonym ponad 10 lat temu przez Belgów (na miejscu możliwy zakup oraz zobaczenie jak produkjuje się czekoladę w trzech odmianach: białą, mleczną i gorzką + 5 EUR/os.).

Oferta LUZ03 - Na ogórki, na raki, do piramidy oraz do kopalni węgla brunatnego (F-60)

Spływ łodzią po kanałach Szprewy w Lübbenau (ok. 2 - 3 godzin do wyboru) /możliwe zamówienie także kawy i ciasta oraz innych specjałów lokalnych - należy powiadomić wcześniej/, zwiedzanie Cottbus (stolicy Dolnych Łużyc, w którego herbie widnieje rak) - spacer po starówce, czas wolny, przejazd do Parku Branitz (kompleks parkowo - zamkowy, spacer po parku do piramidy (miejsca pochówku księcią Hermana von Puckler - Muskau /fundatora parku/ oraz do zamku (możliwy wstęp do zamku +5,50 EUR/os.), przejazd do Lichterfeld (na miejscu wizyta na stalowej konstrukcji - ramieniu do wydobywania węgla brunatnego, o długości 60 metrów, zwiedzanie trwa ok. 80 minut, każdy otrrzymuje kask, trzeba się wspiąc na wysokość ok. 74 metrów, wymaga minimum średniej sprawności fizycznej +9 EUR).
 
* uwaga ceny wstepów podano orientacyjnie, mogą ulec zmianie.
 
Dzień usługi pilockiej / przewodnickiej kosztuje 450 zł + vat (23%).
Dojazd do miejsca odbioru grupy (spotkania z grupą) - od 80-100 zł * + vat (23%).
 
Usługa w języku angielskim - 500 zł + vat (23%).
* Stawka ta jest umowna i może się zmienić w zależności od ilości kilometrów.
Nie wykonuję rezerwacji do zwiedzanych miejsc/obiektów. Podaję natomiast kontakty gdzie można tego dokonać w imieniu płatnika.

SPŁYW ŁODZIAMI PO KANAŁACH SZPREWY

Niezapomniane wrażenia (2 - 3 godziny)

PARK BRANITZ

Cudowny kompleks parkowy koło Cottbus z piramidą na wodzie, w której pochowany jest książę Hermann von Pueckler.

OGRÓD RÓŻANY W FORST

Jeden z większych ogrodów różanych w Niemczech, ponad 1000 gatunków królowej kwiatów w jednym miejscu.

COTTBUS

Wizyta w stolicy Dolnych Łużyc, możliwość zrobienia zakupów.

Copyright ©2016-2019 PRZEWODNIK PO BERLINIE, All Rights Reserved including the photos
Liczba odwiedzin: 1788